whatsapp
  • Merkez: Cemal Gürsel Cad. No:75 Bostanlı Apt. Kat:5 Daire:10 Zil:60 Karşıyaka / Bostanlı / İZMİR
    Şube: Alsancak Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. Nuray Apt. No 28 Kat 3 Daire 8 ( Gratis Karşısı ) Alsancak / İZMİR
Lazer Epilasyon

Kaş Silme Uygulaması

Malesef son yıllarda yanlış yapılan uygulamalarla kaşlarını sildirenlerin sayısı azımsanacak gibi değil! Yanlış yöntemler, kullanılan kalitesiz malzemeler ve işinde yetkin olmayan kişilerce uygulanan işlemler, yüze uygun olmayan şekilde ve renkte kişiyi mutsuz eden kalıcı makyaj sonuçlarını doğurabiliyor. Kaşlara uygulanan boyalar zamanla cilt tarafından dışarı atılsada beklemek istemeyenler için kaş silme işlemi yapılmaktadır.

 

Kaş Silme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamada seans seans ilerlenir ve her seansta ortalama yüzde 20 ila 30 arasında pigment deriden dışarı atılır. Uygulamada kalıcı makyaj cihazı kullanilir ancak boya değil, boyanın dışarı atılmasını sağlayan özel bir solüsyon kullanılır. Uygulama öncesinde lokal anestezi kremi kullanılır ve acı hissedilmemesi sağlanır. Uygulama süresi ortalama 45 dakikadır ve seans aralıkları yaşa ve cilt tipine göre değişmekle birlikte 30 ila 45 gün arasındadır.

 
 
 

Kaş Silme Uygulaması Kaç Seansta Tamamlanır?

En çok sorulan sorulardan biri kaç seansta sonuç alırım sorusudur ancak sildirmek istediğiniz uygulamanın ne kadar zaman önce yapıldığı, uzmanın derinin hangi katmanına, hangi ürün ile uygulama yaptığını bilmediğimiz için net bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Silme uygulaması esnasında deriden çıkan renk pigmentlerini görmeniz mümkün olmaktadır.

Silme seansları bittikten 30 veya 45 gün sonra yeni bir kalıcı makyaj uygulaması yapılabilir.

Kaş Silme Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her salonda yapılan uygulama için aynı şey söylenmesede bizim kullandığımız teknik ve solüsyon uygulamadan sonra kişinin derisinde herhangi bir iz, yara ve çukurluk kalmaz.

Uygulama sonrasında derinin iyileşme süresi maksimum 1 haftadır ve ilk iki gün kaşlar asla su veya kozmetik ürünler ile temas etmemelidir. Uygulama sonrasındaki ilk iki hafta deniz, havuz, hamam gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır. İyileşme sürecinde kaşın üzerindeki kabuklar koparılmamalı ve uzmanınızın tavsiye ettiği merhem, tavsiye ettiği periyotlarda uygulanmalıdır.

Yeni yapılmış kaş silme işlemlerinde boya henüz derine inmediği için başarı oranının son derece yüksek olduğu unutulmamalıdır.

En az 48 saat su ile temas etmemelidir ve uzmanınızın önerdiği bakım merhemini izah edilen aralıklarla uygulamalısınız.

Çalıştığımız Markalar